X
X

Bir web tasarlamak için önce bir projeye ihtiyaç vardır. Firma, kişi, marka veya ürün projenin odak noktasıdır. Örneğin.; Doktor Veya Diş Hekimi Web Sitesi, Firma Web Sitesi, Otel Web Sitesi, Sağlık Merkezi veya Hastane Web Sitesi Web Tasarım Projesidir. Buradan anlaşıldığı üzere web tasarımı, bir kişi, kurum veya kuruluşun tanıtımını yapmak amacıyla web sayfalarının kodlanması, düzenlenmesi ve internette yayınlanması işinin tamamıdır. Bu çalışmaları yürüten uzmanlara web tasarımcıları, web tasarımcıları veya web yöneticileri denir.

Web tasarımı Aşamaları Nelerdir?


Bir web sitesi yayınlanmadan önce birçok aşamadan geçer.

  • projenin belirlenmesi
  • Kurumsal Kimlik Çalışması
  • Grafik tasarım okudu
  • Web Sayfası Kodlama
  • İçerik yönetim sistemi entegrasyonu
  • Web sitesi test süreci
  • sitenin yayınlanması

Projenin Belirlenmesi


Proje tanımlanırken ihtiyaçlar dikkate alınır. Web sitesinin amacı, kişi veya kurumu tanıtmak veya şirketin ticari faaliyetlerini öne çıkarmak olabilir. Bu noktada kapsamlı rekabet analizleri yapılmaktadır. Proje tanımlandıkça sitenin amacı ve sitenin içeriği netleşecektir.

Kurumsal Kimlik Çalışması


Kurumsal kimlik çalışması, web tasarım projesi hayata geçmeden önce tamamlanması gereken çalışmalardır. Örneğin.; Şirket logosu kurumsal kimlik çalışmasının bir parçasıdır. Web sitesinde kullanılan renkler firmanın kurumsal renkleri ile doğru orantılı olmalıdır. Logo, renk, slogan vb. Kurumsal kimlik unsurları web tasarımında kullanılan ana unsurlardır.

Grafik tasarım 


Kurumsal kimlik çalışmaları grafik tasarım dersi üzerine kuruludur. Web sitelerinin görsel tasarımı, Adobe Photoshop gibi piksel tabanlı görüntü ve fotoğraf düzenleme programları ile yapılmaktadır. Web sitelerinde kullanılacak görsel, fotoğraf, grafik gibi görseller özenle hazırlanır ve uygun ve doğru yerlere yerleştirilir.


İçerik Yönetim Sistemi (CMS) entegrasyonu


Web sitesi sahibinin web sayfalarına ait İçerik Yönetim Sistemi (CMS), fotoğraflar, resimler, tablolar, grafikler, videolar, metinler vb. İçerik eklemenizi ve kaldırmanızı sağlayan yazılım. CMS yazılımı, web sitesi sahibinin web tasarımcısına bağlı kalmadan web sitesi içeriğini güncellemesine olanak tanır. Ancak günümüzde CMS yazılımı sadece web sitelerini güncellemek için kullanılmamaktadır. Birçok web tasarım firması veya freelance tasarımcı, web tasarım çalışmalarında CMS yazılımını kullanarak hizmetlerini sunabilmektedir. CMS yazılımı, çok kapsamlı bir konu olmasına rağmen CMS yazılımının işlevleri, uygulama alanları ve avantajları kendi bölümünde ele alınabilir.

Web sitesi test süreci


Web tasarım çalışmasının doğru yapılıp yapılmadığını gösteren bu süreçte eksik ya da fazla olan çalışmalar tespit edilir. Web sitesinde olması gereken ancak gözden kaçan detaylar olabilir. Bazen teknik bir konu, bazen de görsel veya metin odaklı içerikle ilgili. Test aşamalarında web sayfalarının görsel durumu, mobil cihazlarda görünümleri, sayfa görüntüleme hızları vb. Sorunların gerekli kontrolleri yapılarak web sitesinin çalışma performansı optimum seviyeye getirilir.

 

WEB TASARIM

Teklan Internet Hizmetleri web tasarım konusunda uzman ve deneyim kadrosuyla sizlere web tasarım, yazılım ve tasarım hizmeti sunmaktadır.

Teklan Internet Hizmetleri hazır tasarım ve yazılımlardan kaçınarak firmaların kurumsal yapılarına uygun ve yenilikçi internet siteleri üretmeyi kendine ilke edinmiştir.

Web Tasarımı yaparken her türlü kullanıcının rahat kullanması için kullanıcı dostu siteler oluşturmaktayız. Tasarımlarımızı güncel teknoloji ile desteklemekteyiz. Bir internet sitesinden daha fazlasını müşterilerimize vermeyi hedeflemekteyiz.

İnternet sitesini müşterilerimizin istekleri doğrultusunda tasarlayıp, müşterinin hayalindeki internet sitesini oluşturmaktayız. Kurumsal internet sitesi oluştururken firmanın kurumsal renkleri ve kurumsal çalışmaları dikkate alınarak hazırlanmaktadır.

Özel Tasarımlı Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Standart kalıpların dışına çıkmak isteyen web site sahipleri olabilir. Böyle bir durumda Teklan Internet Hizmetleri Web Tasarım olarak isteklerinizi harfi harfiyen yerine getirmek adına yoğun bir çaba sarf etmekteyiz. Dilediğiniz zaman artık sizler de kusursuz hizmetlerden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Kısa süre içerisinde sektörde daha fazla büyümeniz adına elimizden ne geliyorsa fazlasıyla ortaya koyuyoruz. Üstelik web site tasarımcısı olarak ekonomik fiyatlar veriyoruz. Buna göre sizler de bütçenize uygun web tasarım firması arıyorsanız hemen bizden hizmet almaya başlayabilirsiniz.

Özgün şekilde planlanmış bir proje olarak karşımıza çıkan özel tasarımlı web sitesi ile rakiplerinize fark atmaya başlayabilirsiniz. Müşterilerinizin karşısına özgün ve bir o kadar da farklı tasarımla çıkmanız, dikkatlerini daha fazla çekmenize neden olacaktır. Bu sayede web tasarım firmaları ile alacağınız hizmetler sonucunda potansiyel müşterilerinizi arttırmış olacaksınız. Eğer sizler de profesyonel hizmetten yararlanmak istiyorsanız, Teklan Internet Hizmetleri en iyi adresiniz olacaktır. Alacağınız hizmetler sonucunda yükselişe geçmeye başlayacaksınız.

Kurumsal ve kişisel web tasarım projeleriniz için bize ulaşabilir ve hızlıca teklif alabilirsiniz.

Hazır scriptlerimizi incelemek için tıklayınız

sales@teklan.com.tr & 0850 307 7008

Top